Tööpakkumine

Tookuulutus 2017

Lahtioleku ajad

15. augustil oleme avatud 9:00 – 13:00

Esmaabi saamiseks pöörduda Loomade Kiirabi Kliinikusse tel 502 3191, 667 1755

Steriliseeri ja kastreeri oma kassid ja koerad soodsamalt! – 2017. a kampaania

Enne kevadist poegimisaega kutsub Eesti Loomakaitse Selts kõiki kassi- ja koeraomanikke steriliseerima ja kastreerima oma lemmikuid vältimaks soovimatuid järglasi, haigusi ja stressis koduloomi. Seltsi ja lemmikloomatoidu maaletooja Nestlé Purina koostöös korraldatud kampaania raames pakuvad 2017. aasta 30. jaanuarist kuni 19. märtsini kassidele ja koertele tavapärasest soodsamalt steriliseerimis- ja kastreerimisprotseduure 12 loomakliinikut üle Eesti.

Emaste lemmikloomade steriliseerimine ja isaste kastreerimine aitab vähendada kodutute loomade arvukust: steriliseerimata kass võib ühe aasta jooksul poegida kuni neli korda ja saada seega kokku umbes 20 järglast. Ka koerad võivad aastas mitu korda poegida ja ühes pesakonnas võib olla isegi 15 kutsikat. Arvestades, et täiskasvanud loomapojad annavad omakorda järglasi, võib teisel aastal kassiperes olla juba 140 poega, kolmandal 1700 ja neljandal aastal on algsel kassipaaril juba 20 000 järglast.

Varjupaigad on täis hüljatud loomi, sest lemmikloomi sünnib rohkem, kui leidub neile kodusid. Igal aastal hukkub autorataste all, varjupaigas haiguste tõttu või hukatakse eutaneerimise läbi kahetsusväärselt palju koeri ja kasse. Tulemuseks on kurb statistika: eelmisel aastal jõudis Väike-Maarja loomsete jäätmete käitlemise tehasesse 14 tonni hukkunud või hukatud lemmikloomi.

Paljud loomaarstid ja teaduslikud uuringud kinnitavad, et steriliseerimine on emase lemmiklooma tervisele ja enesetundele hea, vähendades emakapõletike, piimanäärme-, emaka- ja munasarjavähi riski, muutes looma rahulikumaks ja sõbralikumaks ning hoides eemale võõraid ja haigusi edasi kandvaid kastreerimata isasloomi. Emase looma jooksuaeg, tiinus ja imetamine on loomale kurnav ning stressirohke.

Kastreeritud isased lemmikloomad on tervemad ja rahulikumad, muutudes tavaliselt kodusemaks, sest enam ei ahvatle ümbruses indlevad emased neid hulkuma minema ja teiste isastega kaklusi pidama. Kastreerimine ennetab munandite vähi teket, eesnäärme probleeme, perianaalsete kasvajate ja songade kujunemist.

Nii steriliseerimine kui ka kastreerimine teostatakse loomakliinikutes üldnarkoosi all, operatsioon on ohutu, rutiinne ja loomale suhteliselt valutu. Mõned tunnid pärast lõikust võib omanik looma koju viia ja tavaliselt võtab operatsioonist taastumine aega ühe päeva.

Tänavuaastane kampaania saab teoks koostöös lemmikloomatoidu maaletoojaga Purina, kes kingib igale steriliseeritud või kastreeritud kassile ja koerale toidupaki.

Kampaaniahinnad on järgmised*:

Kassi kastreerimine 40

Kassi steriliseerimine 65

Koera kastreerimine

kuni 10kg 100

10-20 kg 120

20-30 kg 140

30-40 kg 160

40+ kg 180

Koera steriliseerimine

kuni 10 kg 120

10-20 kg 140

20-30 kg 160

30-40 kg 180

40+ kg 200

* kampaania operatsioone teostame teisipäeviti ja neljapäeviti. Eelnevalt registreerida telefoni teel numbril 322 7707

* kampaaniahindadele ei lisandu kliendikaardi soodustus

 

Tiinuse diagnoosimine vereproovist

Rakvere Loomakliinikus on nüüdsest võimalik koerte ja kasside tiinust diagnoosida lisaks ultrahelile ka vereproovi kaudu. Test annab usaldusväärseid tulemusi alates 26ndast tiinuspäevast. Test põhineb hormoon relaksiini määramisel. Nimetatud hormooni toodab ainult tiine emakas, mittetiinestumise korral antud hormooni tõusu ei toimu. Testi teeme kliinikus kohapeal ja tulemuse saame 10-30 minutiga.

Innavastased hormoonid rikuvad tervist

Kassid võivad aastas ilmale tuua mitmeid pesakondi. Soovimatute järglaste ärahoidmiseks on võimalik kassid steriliseerida, hoida neid tubasena või anda innavastaseid hormoone.

Steriliseerimise käigus eemaldatakse kassidelt emakas ja munasarjad. Kaovad ära innatunnused ja loom enam ei tiinestu. Sigimisvõimetu loom elab sama täisväärtuslikku ja õnnelikku elu kui kõik teisedki.

Kui anda innavastaseid hormoone, siis see lükkab inda pidevalt edasi. Kui tabletid ära jätta, siis algab uus jooksuaeg. Innavastaste hormoontablettide pidev andmine põhjustab  loomale varem või hiljem terviseprobleeme. Oma igapäevatöös tuleb meil sageli kokku puutuda vanemate kassidega, kellel on piimanäärme kasvajad või emakapõletikud. Enamjaolt on olnud tegemist kassidega, kellele on hormoontablette antud aastaid. Tasub veel äramainimist, et piimanäärme kasvajad on sageli halvaloomulised, võivad anda siirdeid teistesse organitesse ja peale opereerimist on taastekke oht suurem. Emakapõletike ja kasvajate ravis annab parima tulemuse operatsioon. Selliste probleemide käes piinlevad kassid on juba paraku vanad ja operatsioon võib olla eluohtlik ning kindlasti kallim kui tavaline steriliseerimine.

Kätt südamele pannes soovitame mitte kasutada innavastaseid hormoone kuna nende manustamisega esineb sageli kõrvaltoimeid.

 

Munasarja tsüst Emakad

Doonor Lotta

Tuhat tänu Lottale vereloovutamise eest. Suur kummardus ka Lotta perenaise ees, kes abivajajale kiiresti appi tuli.

Lotta

 

Hill´s lemmikloomatoidud

Rakvere Loomakliinikus nüüd müügil Hill´s kassi-ja koeratoidud. Valikust leiate erinevaid toite erinevatele vanuse- ja suurusrühmadele. Esindatud on ka ravitoidud.

Donna-Bel – Võitlus haigusega

Donna-Bel´i omanikud pöördusid meie kliinikusse murega, et koer on end saba alt lakkuma hakanud. Õuduseks leidsid niiskes ja soojas keskkonnas endale arenemiseks sobiva koha kärbsevastsed, kes olid Donna-Bel´i nahka korralikult uuristanud ning tugeva põletiku tekitanud. Peagi selgus, aga probleemi tegelik põhjus. Koeral oli mädane emakapõletik. Mädase emakapõletiku puhul on parim ravi selle kirurgiline eemadamine. Kuna Donna-Bel on eakas bernhardiin, siis otsustasime esialgu konservatiivse ravi kasuks. Mõne päeva möödudes jäi mädase nõre vool järgi ning koera üldseisund halvenes. Selgus, et emakakael oli sulgenud ning mäda enam välja ei pääsenudki. Polnud kahtluski, et Donna-Bel vajab operatsiooni.  Donna-Bel´i vanust, haigust ning kõrgeid riske arvesse võttes töötasime talle välja spetsiaalse narkoosiplaani.  Operatsioon kulges komplikatsioonideta, kuid koera edasine paranemine nii lihtsalt ei läinud. Põletikunäitajad püsisid pikalt kõrgel, tekkis aneemia (punaste vereliblede vähesus).  Tasapisi hakkas Donna-Bel´il parem. Kaks nädalat peale lõikust tunneb koer ennast juba väga hästi. Nüüd saavad Donna-Bel ja tema toredad omanikud juurdevõidetud aega nautida :)

Hurtta lemmikloomatarvikud

Rakvere Loomakliinikus nüüd müügil Hurtta lemmikloomatarvikud. Valikust leiate kaelarihmasid, trakse, jalutusrihmasid, helkurveste, vihma- ja talvejopesid.

Düsplaasiauuringud Rakvere Loomakliinikus

29ndal oktoobril on võimalik Rakvere Loomakliinikus teostada koerte puusa- ja küünarliigeste düsplaasiauuriguid.

Kõigil huvilistel palume aeg kokku leppida telefoni teel. Kaasa võtta looma tõutunnistus ja pass.