Lahtiolekuaeg 20. veebruaril

Rakvere Loomakliinik on 20. veebruaril avatud 13:00-19:00.

Vabandame ebamugavuste pärast!

Royal Canin soodushinnaga

Alates 29. jaanuarist 22. veebruarini on Royal Canin VCN ja VD tooted tavahinnast 20% soodsamad!

Kliiniku lahtiolekuaeg 23. jaanuaril

Rakvere Loomakliinik on 23. jaanuaril avatud 9-12. Vabandame ebamugavuste pärast!

Lahtiolekuajad pühadel

Kallid kliendid!

Rakvere Loomakliiniku lahtiolekuajad pühadeperioodil:
 
24.-26. detsember on kliinik suletud;
27.-28. detsember on kliinik avatud 9-19;
29. detsembril on kliinik avatud 9-17;
31. detsembril on kliinik avatud 9-16;
1. jaanuaril on loomakliinik suletud.
 
Kaunist jõuluaega omanikele ning rõõmsaid ja eelkõige terveid pühi meie neljajalgsetele sõpradele! 🐶🐱🎄🎁

Virbac HPM toidud nüüd müügil!

Rakvere Loomakliinikus on nüüd müügil Virbac HPM lemmikloomatoidud!

Virbac HPM toidud erinevad teistest toitudest selle poolest, et on oluliselt kõrgema valgusisaldusega.

Kennelköha levib

Viimasel ajal on mitmed koerad haigestunud väga nakkavasse ülemiste hingamisteede haigusesse, mida tuntakse ka kennelköhana.

Haigust võivad tekitada nii bakterid, viirused kui ka mükoplasmad ning peiteaeg võib olla kuni paar nädalat.

Koeral tekib ägedalt kulgev köha, mis võib tugevneda erutusseisundis, kaelarihmast tirimisel ja kõripiirkonna katsumisel. Omanikele tundub, nagu oleks koeral kont kurgus – haukuv köha. Lisaks võib esineda loomal silmadest ja ninast nõrevoolu, palavikku ning isu võib olla kehvem.

Haiguse kulg võib olla erinev, enamik koeri põeb kergemalt ja ei vaja ravi, teistel võib olla raskem kulg ja on vaja ka ravimeid.

Haigeid koeri tuleks hoida eraldatuna teistest koertest, et vältida teiste koerte nakatumist (nakatumine võib toimuda otsekontaktina või kaudselt). Samuti võiks koer olla kodus rahurežiimis.

Nakatumist on võimalik ennetada vaktsineerimisega (paragripi vastu) ning vältida haigusperioodidel (enamasti kevadel ja sügisel) koerterohkeid kohti, kus võib toimuda kontakt nakatunud koeraga.

Lahtiolekuaeg 4. detsembril

Kallid kliendid!

Rakvere Loomakliinik on 4. detsembril avatud kella 13:00-ni. Vabandame ebamugavuste pärast!

Esmaabi saamiseks võtke ühendust Loomade Kiirabi Kliinikuga telefonil 5023191.

Royal Canin tooted soodsamalt

Alates tänasest (29.10.) kuni 22.11. on Royal Canin VCN ja VD tooted tavahinnast 20% soodsamad!

10 aastat uues majas

Rakvere Loomakliinik tähistab täna juubelit – täpselt 10 aastat tagasi kolisime oma praegusesse majja, mis ehitati spetsiaalselt loomakliinikuks.

Täname kõiki koostööpartnereid, endiseid ja praeguseid töötajaid ning loomulikult meie patsiente ja nende omanikke!

Tänase sünnipäeva puhul ootab kliiniku külastajaid registratuuris väike üllatus!

Tubli paraneja Kupi

Koer Kupiga pöörduti kliinikusse seoses mitu kuud kestnud liigse joomise ja urineerimisega. Samuti olid omanikud täheldanud, et Kupi oli kehakaalus juurde võtnud, hingeldama hakanud ning tema seljalt olid karvad ära tulnud. Juhtus sageli, et Kupi ei suutnud enam hommikust jalutuskäiku oodata ja pissis tuppa.

Ülevaatusel selgus, et koera kõhuümbermõõt oli suurenenud, selg nõgus ning nimmepiirkonda oli tekkinud karvakadu naha pigmenteerumisega.

Teostasime Kupile erinevad uuringud, millest selgus, et vereproovis olid maksanäitajad ja kortisool normväärtustest kõrgemad, röntgenipildil näha maksa suurenemist, uriiniproovis põletikunäitajate olemasolu ning uriini erikaal oli normist madalam, mis kinnitas liigset joomist ja urineerimist. Lisaks tegime mitmeetapilise vereproovi, mis aitas meil lõppdiagnoosini jõuda.

Nimelt on Kupil hüperadrenokortitsism. Tegemist on endokriinhaigusega, mille käigus organismis toodetakse teatud hormoone liiga palju, mis omakorda mõjutavad mitmeid organeid. Haiguse kõige tüüpilisemad tunnusted on liigne joomine, urineerimine ja söögiisu, kõhupiirkonna suurenemine, selja nõgusus, lõõtsutamine, karvakadu ning nahamuutused.

Alustasime suukaudse ravimiga, mis aitab liigselt toodetud hormoonide sünteesi vähendada. Ravi alguses pidi Kupi mitmeid kordi käima kordusuuringutel, et hinnata ravivastet. Koera üldenesetunne hakkas peagi pärast raviga alustamist paranema – liigjoomine ja -urineerimine vähenesid, sh hommikuti tuppa urineerimine. Samuti hakkas kehakaal tasapisi langema, kuid vereproovis nii kiireid muutuseid ei toimunud. Kupil tekkis vahepeal taas põiepõletik, mis on antud haiguse sagedaseks komplikatsiooniks. Peaaegu aasta kulus, et Kupil kasvaks nimmepiirkonda karv tagasi ning nahk muutuks taas tavapärast tooni.

Tegemist on eluaegse raviga. Oleme leidnud hetkel Kupile sobiva ravimidoosi, mis hoiab tema üldenesetunde hea ning vereproovid korras. Kindlasti tuleb jätkab kordusvisiitidega, vältimaks haiguse kontrolli alt väljumist.

Soovime Kupile head tervist ja pikka iga!